• Son Yazılar

  • Popüler yazılar

  • yk.gif
  • Son Yorumlar

  • Telif hakkı vb

    Bu sitede yayınlanan yazıların çoğunluğu alıntıdır. Eğer yazılarınızın yayınlanmasını istemiyorsanız, yazılar kaldırılır ve ya kaynak eklenir. Bu blogda, Türk resmi ideolojisine hakim olan militer algı ve lider kültünün düşünce ve ifade özgürlüklerine olan olumsuz etkileri hakkında katılmak zorunda olmadığınız değerlendirmeler yer almaktadır. Saygılarımızla...
  • Arşiv –

  • Reklamlar

Yorum Kuralları

  • Yorum Kuralları

Yazılar üzerine yapılan yorumların sitede yer alması, bunların Türkiye 2023 TM  tarafından benimsendiği ve desteklendiği anlamına gelmez. Aksine, farklı ve karşıt görüşleri ifade eden yorumlar da kabul edilmektedir. Ancak saldırgan, düzeysiz veya konuyla ilgisiz yorumlar reddedilecektir. Eğer bu siteye ilk kez yorum yazıyorsanız, aşağıdaki yorum kurallarını dikkate almanız önemle rica olunur.

***

1- Temel Kurallar
Yorumların açık olasının sebebi, fikir alışverişi içindir. Başka hiçbir amacı yoktur. Yazıyı kaleme alan yazarla,  yorum yazan diğer kişilerle fikir alışverişinde bulunabilir ve bu şekilde yazıda gördüğünüz doğruları genişletebilir, aynı görüşte olduğunuzu belirtebilir, yada aynı görüşte olmadığınızı belirtip, yanlışları eleştirebilirsiniz.
Yaptığınız yorumların, yazılarla ilgili olmasına dikkat edin. Yorum yaptığınız yazının ana fikri ile doğrudan ilişkili olmayan yorumlar göndermeyin. Gerek yazılarda, gerekse yapılan yorumlarda, kendi düşünce dünyanıza uygun gelmeyecek fikirlerle karşılaşmanız çok normal. Zaten herkes aynı şeyleri düşünse böyle çeşitlilik olmaz, hayat monoton bir hal alırdı. Yorumlar, bu gibi durumlarda kendi düşüncenizi  ifade edebilmeniz içindir. Ancak düşüncelerinizi ifade ederken, bazı  davranışlardan uzak durmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın:
Kişilik haklarına saldırmaktan uzak durun. Hayatta olan ya da olmayan hiç kimse hakkında küçük düşürücü mahiyette, hakaret içeren, kişilik haklarını ihlal eden yorumlar yapmayın.  Hiçbir kişi, kurum ve kuruluş ya da kimlik hakkında nefret mesajına yer vermeyin, şaka yollu da olsa şiddet çağrısında bulunmayın. Herhangi bir yazı ya da yorumu eleştireceğiniz zaman, sadece ifade edilen düşünceyi eleştirin.  Eleştirdiğiniz düşüncenin sahibini herhangi bir kimlikle özdeşleştirmeyin. Düşüncelerinizi ifade ederken makul bir ton kullanmaya özen gösterin. Karşınızdaki kişiye cahil vb. imalarda bulunmayın. Unutmayın ki  fikir alışverişi fikirsiz insanların işi değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal  Atatürk, 25 Temmuz 1924’te Muallimler Birliği Kongresi’nin açılışında öğretmenlere ‘Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister’ diye seslenmişti.

Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda, site editörü yorumunuzu kısmen yayınlamayı ya da hiç yayınlamamayı tercih edebilir.

2- Yazım Kuralları
– İmla hatalarını kontrol edin,
– Zorunlu olmadıkça büyük harf kullanmayın,
– Sözlerinizi vurgulama amacıyla da olsa, harf ya da noktalama işareti tekrarı yapmamaya çalışın,
– Kelimeleri telaffuz ettiğiniz gibi değil, yazım kılavuzunda olduğu gibi yazın,
– İnternet sohbet odalarında kullanılan kısaltmaları kullanmayın,
– Hiçbir harf yerine benzer görünen başka bir karakter kullanmayın,

Reklamlar

Bir Yanıt

  1. sayın sevgili başbakanım sizi yani babam gibi seviyorum fakat acınazi bir vatandaş olarak vede hizmetli kadrosunda bulunup sinop /boyabat ilçesinde ticaret meslek lisesinde çalışmaktayım 3 çocuk babası 1 eş olmak üzere toplam nifus 5 olmaktadır almış olduğum maaşım 832 Ytl dir fakat bu maaşımla tamamen kıredi kartlarıma gidiyor ve şu 2 aydırda ödeyemedim ve icralık duruma düşmek üzereyim bu durumda intihar etme noktasına geldim acil ihtiyacım olan 8000 Ytl sizlerden ödünç veya yardımcı olmanızı yüksek makallarınıza saygılarımla ellerinizden öper sevgilerimi sunarım sayın başbakanım yoksa 21 yılım yanacak ismim murat gürsoy olup sizlerden acil yardımlarınızı beklemekteyim.tüm büyük büratlarıma saygı ve sevgilerimi sunarken ayaklarınızın altını öperim çok sıkıştığım için bu konuyu yazma ihtiyacı duydum bu yazıyı size üzülerek yazdığım içinde ayrıca özür dilerim ne yapacağımı şu an sapıtmış durumdayım acil ilgilenmenizi saygılarımla belirtmek isterim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: